• Konkurs recytatorski

• 8 marca obchodzimy Dzień Kobiet. Z tej okazji chcemy zaproponować Wam udział w konkursie recytatorskim, bo o kobietach, dziewczynach czy dziewczynkach napisano wiele wierszy. Serdecznie zapraszamy uczniów do odszukania ich oraz zaprezentowanie w czasie konkursu..

• Wystawa plenarna

• W jubileuszowym roku 40-lecia powstania „Solidarności” Muzeum w Jarosławiu Kamienica Orsettich wspólnie z Regionem Ziemia Przemyska NSZZ „Solidarność” i Starostwem Powiatowym w Jarosławiu zorganizowało wystawę plenarną poświęconą narodzinom i działalności „Solidarności” w Jarosławiu i jej wpływowi na bieg lokalnej historii. Od dzisiaj możemy ją oglądać na terenie naszej szkoły. Serdecznie zapraszamy!!

• Projekt w klasie II: "Moja ojczyzna - znam swój kraj"

• "Baśniowy to kraj przyznajcie sami,

miejscowo zalesiony, pokryty puszczami.

Mamy też góry, rzeki i morze,

czy nie jest to właśnie baśniowy wzorzec?

To nasza POLSKA, kraj nasz kochany,

gdzie z drzew jesienne spadają kasztany.

Tylko w Ojczyźnie odróżnić można,

czy to jest jesień, czy zima mroźna?"

Klasa druga podczas pracy nad projektem: "Moja ojczyzna - znam swój kraj"

• J. angielski w klasie I

• "Na stolnicy leżały jajka:

dwa na kotlety,

cztery na omlety.

Tak długo się kręciły,

aż się pomyliły,

które na kotlety,

a które na omlety..."

Podczas dzisiejszej lekcji angielskiego uczniowie klasy pierwszej „ smażyli omlet” przedstawiając historyjkę z podręcznika. Następnie opowiadali, jakie są ich ulubione smaki omletów. Było tak apetycznie, że wszyscy zgłodnieli po lekcji- dobrze, że zaraz był obiad.

• Dokarmiajmy ptaki!

• W imieniu Samorządu Szkolnego zapraszamy wszystkich uczniów - od maluszków do najstarszych - do akcji dokarmiania ptaków.

Jeżeli chcesz możesz zrobić zdjęcie i przesłać przez teamsy do opiekuna samorządu Pani M. Zygi.

PAMIĘTAJ! PTAKI SOBIE BEZ CIEBIE NIE PORADZĄ

• Walentyki

• "Jeśli zdziwiona jest Twoja minka,

z jakiej okazji ten list wysłany,

przypomnij sobie, że Walentynka

jest to Światowy Dzień Zakochanych."

Dzisiaj w naszej szkole było dużo radości i życzliwości, ponieważ najmłodsi uczniowie, obdarowywali się własnoręcznie robionymi karteczkami.

• Zbieramy baterie

• Mając na względzie troskę o środowisko, nasza szkoła uczestniczy w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym "Zbieraj baterie", realizowanym w ramach kampanii "Włącz eko wyobraźnię".

W budynku szkoły znajdują się oznakowane kartony do których należy wrzucać zużyte baterie. Zachęcamy wszystkich do przyłączenia się do akcji!

• Karnawał 2021 w przedszkolu

• "W karnawale, w karnawale,

dzieci bawią się wspaniale.

W karnawale każdy chce,

tańczyć, śpiewać, bawić się.

Żal nam będzie iść do domu,

gdy zabawa skończy się.

Wszystkim pokażemy wokół,

że to był wspaniały dzień"

• Zapraszamy do przedszkola!

• Ze względu na pandemię, w tym roku nie możemy zaprosić dzieci i rodziców na dni otwarte, ale możemy zrobić to wirtualnie :

„Witajcie w przedszkolu najfajniejszym na świecie.

Teraz dowiecie się o nim, nawet w Internecie”

Możecie podpatrzeć co też dzieci robią na co dzień w przedszkolu.

Zapisy do przedszkola i klasy pierwszej właśnie się rozpoczynają i potrwają do końca lutego.

Zapraszamy serdecznie!!!

• Przygotowania do Walentynek

• "Już niedługo WALENTYNKI!

Cos dla chłopca i dziewczynki

W naszej szkole zamieszanie,

malowanie, wycinanie.

Tu serduszko, tam serduszko

Kazdy szepcze cos na uszko.

Niespodzianki szykowane

KARTKI już przygotowane"

• Dzień pizzy w klasie II

• "Jest okrągła niczym koło

z nią jest smacznie i wesoło.."

Międzynarodowy Dzień Pizzy to jedno z najprzyjemniejszych wydarzeń, w kalendarzu świąt nietypowych. Wspaniały zapach roznosil sił się przez cały dzień trwania zajęć lekcyjnych w klasie drugiej.

• Walentynki on-line w naszej szkole

• Samorząd Uczniowski pragnie poinformować o walentynkach on-line. Jak będą wyglądać?!

Pierwsza propozycja: wystarczy wejść w ten link! https://tellonym.me/walentynkimakowisko napisać życzenia walentynkowe oraz imię i nazwisko odbiorcy który ma to otrzymać (dobrowolnie imię i nazwisko nadawcy)

Druga propozycja: wyślij zdjęcie np. Walentynki albo czegoś innego - co tylko przyjdzie ci na myśl - oraz imię i nazwisko odbiorcy (dobrowolnie imię i nazwisko nadawcy). Walentynki z drugiej propozycji trzeba wysłać przez teams do Mikołaja Ciocha.

Otrzymane życzenia i walentynki każdy otrzyma 14 lutego przez czat przez platformę Microsoft teams!

Powodzenia i Szczęśliwych Walentynek!

• Wyprawka czytelnicza dla pierwszaków

• Uczniowie I klasy otrzymali „Pierwsze abecadło” czyli Wyprawkę Czytelniczą dla pierwszaka.Akcję specjalnie dla pierwszaków, którzy stawiają pierwsze kroki w nauce czytania przygotował Instytut Książki. Mamy nadzieję, że otrzymane upominki zachęcą ich do czytania i pozwolą przeżywać niezapomniane chwile z książką.