• Wigilia

• "Jest w moim kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny,

Przy wzejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie,

Ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny

Najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie.

Ten biały kruchy opłatek, pszenna kruszyna chleba,

a symbol wielkich rzeczy, symbol pokoju i nieba.

Na ziemię w noc wtuloną, Bóg schodzi jak przed wiekami.

Braćmi się znowu poczyńmy, przebaczmy krzywdy, gdy trzeba.

Podzielmy się opłatkiem, chlebem pokoju i nieba."

/C.K. Norwid/

• Jasełka

• W ciepły i magiczny nastrój Świąt Bożego Narodzenia wprowadziły nas jasełka przygotowane przez uczniów naszej szkoły.

• Prace uczniów klasy trzeciej

• Uczniowie klasy trzeciej razem z rodzicami przygotowali Zagrody Dzieci z Bullerbyn. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie i poświęcony czas..

• Gminne Igrzyska Dzieci w mini koszykówce

• "...młodsi biorą przykład z starszych..." - tym razem reprezentacje klas IV -VI triumfują!

W dniu 13 grudnia w Muninie odbyły się gminne Igrzyska Dzieci w mini koszykówce. Dla wielu uczniów były to pierwsze zawody, niezapomniane emocje oraz ostatecznie wielki SUKCES każdego. Zarówno reprezentacja dziewcząt jak i chłopców nie miała sobie równych, wygrywając wszystkie spotkania. Wielkie brawa za zaangażowanie, pozostawione serce oraz postawę "fair play". GRATULACJE!

Nie zatrzymujemy się, pracujemy dalej, aby godnie zaprezentować szkołę na zawodach powiatowych .

Kadra dziewcząt wystąpiła w składzie :

Czytyrbok Maja

Galuch Martyna

Hernas Ilona

Jankowska Wiktoria

Kuc Otylia

Kurdybacha Jessica

Mazur Diana

Zyga Zuzanna

Żeńczak Maja

Żeńczak Zofia

Kadra chłopców wystąpiła w składzie :

Bodzioch Gracjan

Kania Brajan

Kaplita Adam

Kisielewicz Mikołaj

Nienajadło Szymon

Nowak Kacper

Sebastyanka Szymon

Sokół Szymon

Sudoł Szymon

Wasieczko Miłosz

Wiater Krzysztof

Zemżycki Marcin

Zapraszamy do FOTOGALERII

• Mikołajki

• Już od godzin porannych w całej szkole panowała radość i wielkie poruszenie. Na korytarzu dominował kolor czerwony, w każdym kąciku pojawiały sie mikołajkowe czapeczki. Powodem tego zamieszania był oczywiście Święty Mikołaj, który przybył do nas z wielkim workiem prezentów.

Najmłodsi nasi uczniowie zaprosili swojego gościa do zabawy, tańca i śpiewu. Starsi uczniowie opowiadali o swoich talentach i co najbardziej lubią robić. Święty Mikołaj z radością opowiadał dzieciom o tym skąd przybył, jakich ma pomocników, co sprawia mu największą radość. Na koniec wizyty były pamiątkowe zdjęcia.

• Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce koszykowej

• W Muninie odbyły się Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce koszykowej. Tym razem obydwa nasze zespoły dziewcząt i chłopców okazały się bezkonkurencyjne. Wygraliśmy wszystkie swoje mecze, co zapewniło nam dwa pierwsze miejsca i udział w zawodach powiatowych.

Nasze zwycięskie drużyny:

Dziewczęta: Kudyba Paulina, Drak Gabriela,Krak Marcelina, Mazur Marcelina, Ochałek Amelia, Sycz Martyna, Galuch Martyna, Kuc Otylia, Zyga Zuzanna, Żeńczak Zofia.

Chłopcy: Hanejko Mateusz,Jakubowski Miłosz, Kisiel Jakub, Kutyła Łukasz, Zembroń Kacper, Wojtuś Adam, Kaplita Adam, Sokół Szymon,Wiater Krzysztof.

Dziękujemy Wam za ducha walki i życzymy powodzenia na zawodach powiatowych!