• "Nie takie ważne, żeby człowiek dużo wiedział,

ale żeby dobrze wiedział,

nie żeby umiał na pamięć, a żeby rozumiał,

nie żeby go wszystko troszkę obchodziło,

a żeby go coś naprawdę zajmowało.”

–Janusz Korczak

• Stypendia Wójta Gminy dla naszych uczniów

• "Wiedza jest jedyną rzeczą, która wzbogaca, a której nikt nie może nikomu odebrać."

/ Ignacy Jan Paderewski/

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Muninie odbyło się podsumowanie roku szkolnego 2022/23. W czasie spotkania najlepsi uczniowie klas VIII otrzymali stypendia Wójta Gminy. Gratulacje dla uczniów i rodziców!

• Gra terenowa w klasie II

• Uczniowie klasy drugiej uczestniczyli w grze terenowej rozwiązując kolejne zagadki i zadania. W ciekawy sposób powtarzali zdobyte wiadomości. Doskonalili swoje umiejętności w zakresie matematyki, przyrody, muzyki, j.angielskiego i wychowania fizycznego. Posługując się mapą rozwijali umiejętności poruszania się w terenie.

• DNI FREDROWSKIE

„Razu jednego… kiedy w malignie zasnąłem,

wpadł mi palec w kałamarz… i pisać zacząłem.“ /A.Fredro/

Uczniowie klasy V przenieśli się w czasy Aleksandra Fredry podczas warsztatów w Szkole Podstawowej w Surochowie.

• Czytamy w przedszkolu

• Czytanie dzieciom książek jest jednym z bardziej pożądanych sposobów na wychowanie, bo głośne czytanie uczy dziecko myślenia, rozwija język, pamięć i wyobraźnię, pomaga w wychowaniu, ułatwia naukę w szkole.

• Wycieczka naszych przedszkolaków!

• 31 maja dzieci dzielnie wyruszyły w podróż do Jarosławia. Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w kinie i oglądanie bajki "Kici Kocia". Po seansie dzieci fantastycznie bawiły się w sali zabaw "Patataj". Na koniec udaliśmy się wszyscy na pyszny obiadek. Wycieczka była bardzo udana.

• Rok Wisławy Szymborskiej

• W miesiącu czerwcu poznajemy jej życie i twórczość. Uczennica klasy VI Gabriela Drak przygotowała prezentację o naszej noblistce.

• JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM

• "Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła"

/Wisława Szymborska

7 czerwca o godzinie 10.00 wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami odłożyli na bok podręczniki i wzięli do ręki książki - te ulubione przyniesione z domu lub wypożyczone z biblioteki szkolnej.

Niestety deszczowa pogoda pokrzyżowała nam plany spędzenia tego dnia na zewnątrz.. Spędziliśmy go więc w szkole...Czas minął, a dzieci chciały dalej czytać i czytać i czytać.... to dobry sygnał na przyszłość...

• Akcja "Jak nie czytam, jak czytam"

Klasa VIII podczas akcji JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM

Niestety deszczowa pogoda pokrzyżowała nasze plany, więc to w klasach uczniowie i nauczyciele spędzili czas sam na sam z książką, bo jak mawiał Cyceron: "Czytanie rozwija rozum młodzieży, odmładza charakter starca, uszlachetnia w chwilach pomyślności, daje pomoc i pocieszenie w przeciwnościach.”

• Czy wy wiecie, czy wy wiecie,

Ile dzieci jest na świecie?

Kto by to policzyć mógł

Tyle serc, i rąk, i nóg? / J.Brzechwa/

Kolejny raz Rada Rodziców zaprosiła wszystkie dzieci na stadion LZS Makovia Makowisko, który otworzył swoje podwoje dla uczniów , rodziców i nauczycieli. Było gwarnie, radośnie, sportowo i tanecznie. Do wesołej zabawy zachęciła wszystkich, zaproszona na święto dzieci - Wójt Gminy Jarosław Pani Elżbieta Grunt, której towarzyszył dyrektor ZEAS Pan Edward Pączka.

Oj działo, działo....nasi dzielni strażacy z OSP Makowisko przygotowali dla dzieci gry sprawnościowe i ochładzali nam upał, który wyjątkowo dopisał. Przejażdżki wozem zapewnili Państwo Witykowie, a gokartem Pan Bodzioch. Nie zabrakło także wystawy zabytkowych motocykli i rowerów, które udostępnił pan Pokrywka.

Grill pracował na pełnych obrotach, wata cukrowa kręciła się niestrudzenie przez cały czas, owoce znikały ze stołów, muzyka zachęcała do tańca, a najstarsi uczniowie wytrwale malowali twarze najmłodszym.

Dzień Dziecka anno Domini 2023 przeszedł do historii. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy włączyli się w organizację tego wyjątkowego dla naszych dzieci dnia.

• Życzenia od Rady Rodziców

• KOCHANE DZIECI!

Z okazji Waszego święta wszystkim dzieciom, tym małym i dużym, życzymy wielu powodów do uśmiechu i radości Samych sukcesów, spełnienia wszystkich marzeń oraz nieustającej ciekawości świata.

Wszystkim uczestnikom wycieczki do Warszawy życzymy bezpiecznej podróży oraz niezapomnianych wrażeń.

Do zobaczenia 5 czerwca - przynieście ze sobą wszyscy dobry humor

RADA RODZICÓW