• Aktualności

            • Warsztaty meteorologiczne

            • 22 października w naszej szkole odbyły się WARSZTATY METEOROLOGICZNE - "Gdzie jest burza?". Uczniowie poznali charakterystyczne zjawiska przyrodnicze dla danej pory roku.

              Spotkali się z żywiołami ziemi kształtującymi pogodę, uczestniczyli w pokazach związanych z powietrzem, uruchomili symulatory burzy: chmury, pioruna, zapachu burzy, ognistego tornada. Było to spotkanie z żywiołami ziemi kształtującymi pogodę.

              Po zakończeniu warsztatów uczniowie otrzymali kamień piorunowy oraz dyplomy. Tym samym, stali się aktywnymi obserwatorami zjawisk ekstremalnych w pogodzie.

            • Warsztaty o motylach

            • 2 listopada przedszkolaki oraz uczniowie klasy II i III wzięły udział w Warsztatach o motylach. Poznały cykl życia motyli poprzez bezpośredni kontakt z jajkami motyla, gąsienicami, poczwarkami, kokonami. Zapoznały się z budową, zwyczajami i niektórymi tajemnicami motyli. Największą atrakcja dla dzieci były małe żywe gąsienice oraz motyle które mogły swobodnie trzymać w swoich rączkach. Była to ciekawa lekcja i jednocześnie wspaniała przygoda.

            • Wojewódzki Konkurs Patriotyczny „Dla Ciebie Polsko”

            • 21 listopada w Zespole Szkolno Przedszkolnym w Surochowie odbył się Wojewódzki Konkurs Patriotyczny „Dla Ciebie Polsko” pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Kuratorium Oświaty w Rzeszowie oraz Pani Elżbieta Grunt - Wójt Gminy Jarosław. Konkurs odbył się w trzech kategoriach: plastycznej, recytatorskiej oraz "żywego obrazu".

              Dziękujemy uczniom naszej szkoły, którzy reprezentowali ją podczas konkursu oraz podjęli wysiłek przygotowania utworów poetyckich oraz prac plastycznych. Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, a nasza najmłodsza reprezentantka Kaja Witkowska wyróżnienie w konkursie plastycznym.

              Gratulujemy !

              Zdjęcia ze strony Szkoła Podstawowa im. Aleksandra Fredry w Surochowie

            • Gminne zawody w tenisie stołowym.

            • 22 listopada w Pełkiniach odbyły się Gminne zawody w tenisie stołowym. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny - chłopców: Łukasz Kutyła i Jakub Kisiel oraz dziewcząt: Paulina Kudyba i Marcelina Krak. Naszym chłopcom nie udało się powtórzyć sukcesu sprzed roku. Zajęli II miejsce przegrywając z najlepszą dziś drużyną z Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Tuczepmach. Dziewczęta uplasowały się na szóstej pozycji.

              Dziękujemy naszym zawodnikom za sportową postawę oraz godne reprezentowanie szkoły.

            • „Dzień Kredki”

            • 22 listopada najmłodsze przedszkolaki wspólnie świętowały „Dzień Kredki”. Głównym celem zabawy było zapoznanie i utrwalenie kolorów, kształcenie sprawności manualnych, układanie kredek według wielkości i kolorów, a przede wszystkim dobra zabawa. Na koniec dnia każdy otrzymał kolorową opaskę. Tego dnia nasze zabawy wypełnione były kolorami!

            • "Dzień życzliwości"

            • Uśmiech, serdeczność, bycie życzliwym i uprzejmym nic nie kosztuje, a sprawia wiele radości nie tylko nam, ale i osobom przebywającym w naszym towarzystwie. Dzięki zaangażowaniu uczniów klasy piątej "Dzień życzliwości" upłynął w atmosferze uśmiechu, miłych słów i pozytywnych emocji.

              "Bądź dla wszystkich życzliwy, a świat będzie szczęśliwy…”

            • Wycieczka klasy VII

            • "Maluję tylko po to, żeby sobie zrobić przyjemność" - mawiał Zdzisław Beksiński.

              Klasa VII zwiedziła wystawę „Beksiński. Czy znaczenie jest bez znaczenia?”. Pani Bożena Buszta-Korman - kurator wystawy opowiedziała nam o życiu i twórczości tego niezwykłego malarza. Serdecznie dziękujemy Muzeum w Jarosławiu Kamienica Orsettich za organizację tej niepowtarzalnej wystawy oraz ciepłe przyjęcie.

            • Spektakl teatru "Krak-Art" w naszej szkole

            • 13 listopada w naszej szkole gościliśmy teatr z Krakowa Krak-Art. Przedszkolaki oraz klasy I-III miały okazję obejrzeć spektakl pt. „Kaczka Cudaczka”. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w przedstawieniu. Kolorowe stroje, barwna scenografia bardzo podobały się naszej widowni.

            • Wycieczka klasy I

            • Tym razem na wycieczkę udała się KLASA I. Pierwszym punktem wyjazdu był TEATR MASKA w Rzeszowie i fantastyczne przedstawienie ,,Kajtuś Czarodziej''. Następnie małe szaleństwo zapewnił dzieciom park trampolin GRAWITACJA! Czy było warto??? Oceńcie sami...

            • Gminne Igrzyska Dzieci w piłce ręcznej

            • 8-go listopada w Muninie odbyły się Gminne Igrzyska Dzieci w piłce ręcznej. Podczas zaciętej rywalizacji w rozegranych spotkaniach nasi uczniowie godnie reprezentowali szkołę.

              Finalnie dziewczęta zajęły 3 miejsce, pozostawiając bardzo dobre wrażenie zdobywając cenne doświadczenie. Natomiast chłopcy zdobyli 1 miejsce, awansując do kolejnego etapu, gdzie będą mogli reprezentować szkołę oraz gminę na poziomie powiatowym.

              Kadra dziewcząt wystąpiła w składzie:

              Magdalena Drak

              Martyna Galuch

              Ilona Hernas

              Zuzanna Jędruch

              Otylia Kuc

              Wiktoria Mazurkiewicz

              Maja Żeńczak

              Zofia Żeńczak

              Zuzanna Zyga

              Kadra chłopców wystąpiła w składzie:

              Gracjan Bodzioch

              Kacper Jędruch

              Adam Kaplita

              Mikołaj Kisielewicz

              Szymon Sokół

              Szymon Sudoł

              Miłosz Wasieczko

              Krzysztof Wiater

              Karol Wojdyn

              Marcin Zemżycki

              BRAWO !!!

              Gratulacje

            • "W KRAINIE MITÓW"

            • Uczniowie klasy 5, w oparciu o poznane mity wykonali gry planszowe, ułożyli pytania, rebusy.

              Tym samym udowodnili, że lektury nie muszą byc nudne!

            • Wycieczka z programu "Poznaj Polskę"

            • Dzień był pochmurny, a późnym popołudniem nawet pokropiło. Wycieczka do Kolbuszowej i Sandomierza była jednak udana. Szkoła opustoszała bo w podróż wyruszyły klasy IV - VIII wraz w wychowawcami. Pierwszym przystankiem był skansen w Kolbuszowej czyli poprawnie Muzeum Kultury Ludowej prezentujące kulturę Lasowiaków i Rzeszowiaków. Cofnęliśmy się w czasie do XIX wieku odwiedzając dwór, chaty, spichlerz oraz kościół pw. św. Marka Ewangelisty z 1843.

              Kolejny przystanek był w Sandomierzu. Na początek obiad, a po nim posileni, wyruszyliśmy na zwiedzanie miasta. Przeszliśmy Podziemną Trasę Turystyczną, zatrzymaliśmy się w zbrojowni rycerskiej czyli siedzibie Chorągwi Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej, oraz wdrapaliśmy się po 130 schodach na szczyt Bramy Opatowskiej gdzie znajduje się punkt widokowy. Trochę zmoczył nas deszcz, ale poznaliśmy wiele ciekawostek oraz historię tego pięknego miasta. Do domu wróciliśmy wieczorową porą, zmęczeni ale zadowoleni.. Wycieczka odbyła się z programu #PoznajPolskę.