• Wigilia

• Jest taki zmierzch

wśród grudniowych, szarych dni

kiedy w noc, gwiazda lśni.

Wigilii czas każe nam u stołu stać

łamać chleb, razem trwać...

• " I pomyśl, jakie to dziwne,

że Bóg miał lata dziecinne,

matkę, osiołka, Betlejem."

/ks.Jan Twadowski/

• Geografia w kl. VIII

• Klasa ósma na lekcji geografii zaprezentowała wykonany przez siebie projekt o Azji. Uczniowie w oryginalny sposób przedstawili takie państwa jak Japonia, Chiny, Arabia Saudyjska oraz Himalaje i wulkany. Zwycięzcami projektu zostali: Wiktor Russu i Dominik Zemżycki, którzy dodatkowo uświetnili swój pomysł japońskim sushi.

• Noc w szkole

• Większość uczniów powtarza NIE LUBIĘ SZKOŁY - ale czy rzeczywiście zdecydowaliby się na dodatkowe, nocne godziny, w miejscu, którego się nie lubi? Klasa 8 pod opieką wychowawczyni przeżyła noc w gmachu szkoły. Były podchody, zabawy, bitwa na poduszki i gra w chowanego po ciemku. Jak w przyszłym roku uczniowie pójdą w świat, to z całą pewnością będą mieli co wspominać

• Biologia w kl. V

• Uczniowie klasy V, w ramach zajęć z biologii, wykonali modele komórki roślinnej, zwierzęcej i bakteryjnej. Wszyscy wykazali się wielką kreatywnością. Do wykonania modeli wykorzystali różne materiały: galaretki z owocami, plastelinę, styropian, filc itd.

Wykonane prace przyciągają wzrok kolorami i kształtami oraz zadziwiają precyzją wykonania. Trójwymiarowa powierzchnia przekroju komórek, wyraźnie przedstawiająca organelle, pozwoliła uczniom w sposób ciekawszy zapoznać się z ich budową i funkcjami.

• Mikołajki w przedszkolu

• Wczoraj dla naszych przedszkolaków był dzień pełen wrażeń. Do naszego przedszkola zawitali niespodziewani goście: pan Edward Pączka - dyrektor Zespołu Ekonomiczno Administracyjnego Szkół oraz pani Monika Tracz - główna księgowa ZEAS. Przyjechali z workami prezentów od św. Mikołaja, którym okazała się być pani Elżbieta Grunt - Wójt Gminy Jarosław.

Dzieci były oczywiście zachwycone, bo co jak co, ale prezenty uwielbiają... a było ich wczoraj od rana, co niemiara.

• Gminne Zawody Tenisa Stołowego

• Uczniowie klasy VII Łukasz Kutyła i Jakub Kisiel reprezentowali naszą szkołę podczas Gminnych Zawodów Tenisa Stołowego, które odbyły się w Szkole Podstawowej w Surochowie.

Nasi zawodnicy zdobyli komplet punktów, dzięki czemu odnieśli zwycięstwo w całym turnieju. Będę reprezentować naszą Gminę w zawodach powiatowych.

GRATULACJE!!!

• Biblioteka zaprasza!

• Biblioteka szkolna zaprasza uczniów klas młodszych do udziału w akcji "Kalendarz adwentowy". Wszystkich chętnych do udziału zapraszamy do biblioteki szkolnej do odbioru kart pracy.

• Zajęcia kreatywne w klasie III

• Pierwsze koty za płoty..

Na zajęciach kreatywnych uczniowie klasy III wzięli pierwszy raz do ręki bum rurki.

Święta już niedługo...Może nas czymś zaskoczą????

• Do przodu, do tyłu, do góry skok,

jak łatwo zapamiętać ten taneczny krok

Dwa obroty w lewo, a potem w prawo

Wszyscy wokół biją brawo.

Jeszcze nagroda za nasze starania

Możemy wybrać - DZIEŃ BEZ PYTANIA.

Zapraszmy do obejrzenia wideorelacji:

Andrzejki 2022