• Z wizytą w Nadleśnictwie Jarosław

• Klasa druga miała okazję uczestniczyć w żywej lekcji przyrody, która odbyła się w Nadleśnictwie Jarosław. Tematem lekcji był "Leśnik gospodarzem lasu", podczas której uczniowie dowiedzieli się ciekawostwk na temat pracy leśnika, lasu i jego mieszkańców. Przeszli ścieżką edukacyjną w trakcie której poznawali drzewa rosnące w lesie i zastosowanie drewna w życiu codziennym. Atrakcją było wspólne pieczenia kiełbasek przy ognisku, oraz zabawy ruchowe. Na pożegnanie dzieci otrzymały pamiątki w postaci gadżetów odblaskowych. Serdecznie dziękujemy Panu Arkadiuszowi Sadeckiemu za przygotowanie zajęć i przekazaną wiedzę.

• Dzień Rodziny

• Mama i Tata to świat nasz cały,

ciepły, bezpieczny, barwny,wspaniały,

to dobre, czułe, pomocne ręce

i kochające najmocniej serce.

• Turniej Szkół Podstawowych w Badmintonie

• 26 maja odbył się drużynowy Turniej Szkół Podstawowych w Badmintonie w ramach współzawodnictwa międzypowiatowego dzieci o puchar Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla pod honorowym Patronatem Wójta Gminy Jarosław Elżbiety Grunt.

Nasza szkoła była reprezentowana przez :

klasę V : Galuch Martyna, Sudoł Szymon, Wiater Krzysztof, Żeńczak Zofia

oraz klasę VI : Brzoza Maja, Drak Gabriela, Ochałek Amelia, Sycz Martyna.

Dziękujemy za reprezentowanie szkoły oraz sportową postawę w czasie turnieju.

• Projekt "Widzę siebie w tym zawodzie!"

• Uczestniczyliśmy dzisiaj w zajęciach z wykorzystaniem gogli VR, Odbyły się w ramach projektu "Widzę siebie w tym zawodzie! Nowoczesne technologie w poradnictwie zawodowym", realizowanego przez Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie, a finansowanego ze środków Funduszu Pracy.

Gogle VR, po podłączeniu do komputera, pozwalają użytkownikowi poczuć się jak bohater gry, filmu lub programu komputerowego. Dzięki odpowiedniej technologii odczytują w czasie rzeczywistym ruchy człowieka np. głowy, rąk, dłoni oraz całego ciała.

• „Lights! Camera! Action!"

• „Lights! Camera! Action!" to konkurs dla uczniów klas VIII powiatu jarosławskiego organizowany przez Zespół Szkół Innowacyjnych w Jarosławiu. Prezentujemy pracę konkursową przygotowaną przez naszych ośmioklasistów.

• Rekonstrukcje historyczne

• Odwiedził na Łukasz Steczko, rekonstruktor z Jarosławia, który odtwarza historię Polski i Japonii. Uczniowie mogli zapoznać się z historycznym strojem japońskim i europejskim, posłuchać o życiu codziennym i sposobach walki.

• Gminne Igrzyska Dzieci w trójboju i czwórboju lekkoatletycznym

• 10 maja odbyły się Gminne Igrzyska Dzieci w trójboju i czwórboju lekkoatletycznym w kategorii dziewcząt i chłopców. W zawodach startowało 6 szkół . Zawodnicy konkurowali w: skoku w dal, biegu 60m,1000m, rzucie piłeczką palantową .

W klasyfikacji generalnej reprezentacje naszej szkoły w kategorii trójboju dzieci młodszych dziewczęta zdobyły II miejsce, a chłopców IV. Natomiast czwórboju dziewcząt i chłopców nasze drużyny uplasowały się na I miejscu i już w najbliższy piątek będą reprezentowały naszą gminę na zawodach powiatowych w Pruchniku. GRATULUJEMY!!!!

Wszystkim zawodnikom dziękujemy za sportową postawę oraz reprezentowanie szkoły.

• Klasa III

• Sól i mąka , trochę wody

i podpłomyk już gotowy!

Klasa III przygotowała nasz stary słowiański chleb. Nie wypiekała go jednak na kamieniu na ogniu, ale na patelni.

• J. angielski w klasie III

• Klasa III przygotowała projekt "My Day". Uczniowie opracowali plan wybranego przez siebie dnia wraz z godzinami. Zachęcamy do obejrzenia.

• J. angielski w klasie VI

• Uczniowie klasy VI podczas lekcji języka angielskiego omawiali sposób przygotowywania ulubionych dań.

Po wykonaniu zadania był czas na degustację. Smacznego :)

• Sukces naszego ucznia!

• Mikołaj Cioch - uczeń klasy VIII został laureatem II miejsca powiatowego konkursu ,,Myśl EKOlogicznie – działaj lokalnie, myśl globalnie” objętego Patronatem Honorowym Starosty Jarosławskiego. Konkurs był organizowany przez I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu i został wpisany na listę konkursów Podkarpackiego Kuratora Oświaty.