• J. niemiecki w klasie VII i VIII

• 13 października nasi ósmoklasiści, podczas języka niemieckiego, wykorzystywali znajomość słownictwa z działu Essen und Trinken do przyrządzenia pysznej pizzy. Nazywali ulubione składniki oraz porozumiewali się za pomocą form trybu rozkazującego.

Natomiast uczniowie siódmej klasy zajęli się tłumaczeniem przepisu na przepyszne babeczki i szejki, które wszystkim bardzo smakowały.

Takie lekcje wykorzystujące w praktyce nasze umiejętności językowe na długo pozostaną w pamięci, a dla smakoszy pizzy i babeczek będą tymi ulubionymi lekcjami.

Guten Appetit!!!!

• Wycieczka w Bieszczady

• "Zabieszczaduj dzisiaj z nami

Niech pokłonią ci się połoniny... " /SDM/

Klasa VI i VII odpowiedziała na słowa piosenki wybierając się wczesnym porankiem w drogę. Celem było zdobycie Tarnicy. Pogoda pomimo optymistycznych zapowiedzi...zrobiła nam psikusa.

Dziękujemy panu Leszkowi Misiągowi, przewodnikowi, który przekazał nam wiele ciekawostek o Bieszczadach i opiekował się nami na szlaku..

• Warsztaty

• 7 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatch prowadzonych przez panią Magdalenę Dec oraz Małgorzatę Grabek z Centrum Socjo-Pedagogiczne "Team" - CSP "Team".

Dziękujemy za aktywnie spędzony czas, za doskonalenie naszych zdolności poznawczych oraz umiejętności współpracy i współdziałania w klasie.

• Wycieczka klasy IV

• W czwartek IV klasa wraz z wychowawczynią gościła na farmie dyniowej w Radawie. Miejsce fantastyczne, pogoda piękna, ale najważniejsze było towarzystwo.

• Stypendia Wójta Gminy

• Pani Elżbieta Grunt - Wójt Gminy Jarosław wręczyła naszym uczniom, którzy w ubiegłym roku szkolnym uzyskali najwyższe wyniki w nauce stypendia naukowe.

Pani Wójt towarzyszył pan Eward Pączka – dyrektor ZEAS-u w Jarosławiu, który złożył wyrazy uznania uczniom i ich rodzicom.

Naszym stypendystom serdecznie gratulujemy !!!

• DZIEŃ CHŁOPAKA w przedszkolu

• Nasi najmłodsi mężczyźni tego dnia byli wyjątkowo traktowani. Cały dzień był pełen zabaw. Największą atrakcją były zajęcia mydlarskie, podczas których dzieci same wykonały swoje mydełka, które jednocześnie były prezentem dla naszych chłopców.

• Nocowanie w szkole

• Szkoła nie polega na napełnianiu wiadra, ale na rozpalaniu ognia - jak pisał irlandzki poeta i filozof William Butler Yeats, W.B. Yeats

Klasa VII podczas nocy spędzonej w szkole rozpaliła swój ogień, który mamy nadzieję będzie płonął do końca roku szkolnego.

• Wizyta rekonstruktorów

• 27 września mieliśmy niezwykłych gości sprzed stu sześćdziesięciu lat. Do naszej szkoły przybyło Muzeum w Jarosławiu Kamienica Orsettich w towarzystwie @Szczep Żuawi - rekonstruktorów zajmujących się na co dzień drugą połową XIX wieku.

W ramach projektu “Ballada o Złotym Oddziale”, realizowanego przez nasze Muzeum, mogliśmy dowiedzieć się o Leonie Czechowiczu i jego kompanii. Ten nietuzinkowy jarosławianin w roku 1963 stanął na czele oddziału galicyjskiego, złożonego z mieszkańców min. Jarosławia i Lwowa, który ruszył do walki w powstaniu styczniowym i walczył na ziemi Lubelskiej.

W szkole mogliśmy zobaczyć, jak wyglądali powstańcy, posłuchać o ich losach, zapoznać się z przedmiotami codziennego użytku. Rekonstruktorzy zaprezentowali również zabytkową broń białą i palną z okresu walk partyzanckich oraz autentyczny stempel do pieczęci lakowych z oddziału powstańczego.