• Charytatywny jarmark gier i zabaw

• "Miarą twojego człowieczeństwa jest wielkość twojej troski o drugiego człowieka" - ks.Mieczysław Maliński

24 kwietnia w naszej szkole odbył się charytatywny jarmark gier i zabaw. Można pomagać bawiąc się - w taki właśnie sposób nasi uczniowie włączyli się do zbiórki dla chorej koleżanki z Surochowa Kingi Dudek. Dziękujemy serdecznie wszystkim uczniom za tak liczny udział w jarmarku, a organizatorom za pomysł i organizację.

• Światowy Dzień Ziemi

• Światowy Dzień Ziemi, tradycyjnie obchodzony 22 kwietnia, to największe ekologiczne ogólnoświatowe święto. Z tej okazji uczniowie klasy II i V przyłączyli się do akcji "Sprzątania Świata". Wyruszyli posprzątać najbliższą okolicę. Zaopatrzeni w rękawiczki i worki, zbierali śmieci, które zanieczyszczały okolice naszej szkoły, przydrożne rowy i wejście do lasu.

• Gminny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

• Uczniowie klasy VIII (grupa starsza) oraz uczniowie klasy V (grupa młodsza) reprezentowali naszą szkołę podczas Gminnego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym czyli BRD. Turniej odbył się w Zespole Szkolno Przedszkolnym w Surochowie. Uczniowie musieli wykazać się sprawnością jazdy na rowerze, wiedzą z zakresu przepisów ruchu drogowego oraz umiejętnością udzielenia pierwszej pomocy. Nad całością czuwał pan Grzegorz Bursztyka, nauczyciel ZSP w Surochowie oraz funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego w Jarosławiu: sierżant Dariusz Salwach oraz aspirant Dariusz Jucha . Na zakończenie Turnieju wszyscy uczestnicy otrzymali upominki.

Miło nam donieść, że uczniowie klasy VIII: Damian Mazurkiewicz, Wiktor Russu, Dominik Zemżycki zajęli I miejsce. Natomiast grupa młodsza w składzie: Martyna Galuch, Zofia Żeńczak, Kacper Jędruch, Szymon Sudoł uplasowała się na II miejscu.

GRATULUJEMY !!!!

• Podsumowanie akcji "Góra Grosza"

• W ramach XXIII edycji Akcji GÓRA GROSZA, która w naszej placówce trwała od 12.12.2022 do 28.02.2023r., zebraliśmy wspólnie 500,47 zł. Zgromadzony bilon ważył ok. 23,7 kg.

Przedstawiamy łączne wyniki :

• PRZEDSZKOLAKI - 3 i 4 – latki – 45,32 zł

• ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY – 131,84 zł

• Klasa I – 27,75 zł

• Klasa II – 42,10 zł

• Klasa III – 10,54 zł

• Klasa IV – 26,49 zł

• Klasa V – 5,01 zł

• Klasa VI - 132,20 zł

• Klasa VII – 37,38 zł

• Klasa VIII – 41,84 zł

W przeliczeniu na liczbę uczniów w klasie, najwięcej pieniążków zebrały:

• Klasa VI – 132,20 zł (6,40 kg)

• Oddział Przedszkolny – 131,84 zł (4,02 kg

Składamy podziękowania przedszkolakom i wszystkim uczniom , za zaangażowanie w akcję i pilne zbieranie grosików, aby wspomóc potrzebujące dzieci.

• Mistrzowie Polski!

• Podczas Halowych Mistrzostw Polski Młodzików w Łucznictwie odbywających się w Krośniewicach koło Kutna, w których wzięło udział 221 zawodników, nasi uczniowie, który na co dzień trenują pod okiem Pana Wiesława Kutyły w klubie LZS MAKOVIA Makowisko, w klasyfikacji zespołowej młodzików wywalczyli pierwsze miejsce i tytuł mistrzów Polski.

Gratulacje dla zawodników i trenera!

• Pisanki klasy I

• Do świąt przygotowujemy się nie tylko w domu, ale również w naszej szkole. Uczniowie klasy pierwszej wykonują piękne pisanki.

• AUTYZM i mój świat

• Kwiecień to miesiąc w którym w sposób szczególny szerzy się wiedzę na temat autyzmu. Dziękujemy uczniom z klas VII i VIII, którzy wraz naszymi paniami pedagog, pokazali wyjątkowość osób ze spektrum autyzmu.

Piękne przedstawienie dostarczyło nam wiedzy o tym, czym jest autyzm i co my możemy zrobić, aby poprawić jakość życia osób nim dotkniętych.

• Dzień Świadomości Autyzmu

• 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.

Dzień ustanowiony został przez przedstawicieli państw członkowskich ONZ 21 stycznia 2008 roku.

Jego głównym przesłaniem jest podnoszenie świadomości społeczeństwa o problemach osób zmagających się z tym zaburzeniem i budowanie wrażliwości społecznej w tym zakresie. Symbolem solidarności z osobami ze spektrum jest kolor niebieski.