• Dzień Języków Obcych

• Uczniowie naszekj szkoły bardzo zaangażowali się w ochody Dnia Języków Obcych. Poszczególne klasy przygotowały krótkie prezentacje państw oraz podstawowe zwroty używane w ich narodowych językach.

• Dzień Języków Obcych

• W dniu 26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków Obcych. Jest to coroczne święto języków ustanowione w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy. Nasza szkoła także włączyła się w te obchody. Scenariusz uroczystości został przygotowany przez panią Małgorzatę Zygę, nauczycielkę języka angielskiego, która zaprosiła do współpracy uczniów i wychowawców klas.

• Pożegnanie lata

• Uczniowie klasy drugiej i trzeciej odwiedzili Arboretum w Bolestraszycach. Czas spędzony na spacerze minął bardzo przyjemnie. Nasi uczniowie są bardzo ciekawi otaczającego nas świata, obserwują,nasłuchują, wąchają, dotykają, zadają pytania. Tak spędzony dzień zapamiętają na długo.Już pytają dokąd pojedą następnym razem. Polecamy takie wyprawy. W życiu piękne są takie chwile.

• Dzień Przedszkolaka to ważna sprawa,wtedy Was czeka dobra zabawa,

chociaż w przedszkolu codziennie przygoda,to dziś panuje wyjątkowa zgoda.

Naszym grupom składamy życzenia,wszystkim przedszkolakom życzymy powodzenia!

• Zaelektryzowani

• Dzieci z klas 0-3 wzięły udział w warsztatach prowadzonych przez grupę "Zaelektryzowani". To były bardzo atrakcyjne i bogate w nową wiedzę zajęcia z zakresu fizyki, chemii i przyrody. Dzieci brały czynny udział w eksperymentach . Mogły obejrzeć eksperymenty związane z naukami przyrodniczymi i dowiedzieć sie na czym polegają różne zjawiska.

• Empatyczna klasa

• Bierzymy udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym Empatyczna Klasa. Projekt ma na celu kreowanie u dzieci postawy lojalności, współpracy i pomocy.Rozwijanie umiejętności odczuwania stanów emocjonalnych innych osób i adekwatne reagowanie na nie.

• Grupa Słoneczka i Gwiazdki - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROOPKI!!!

Dzień Kropki to nie tylko okazja do zabawy z kolorami i tworzenia „kropkowych” dzieł sztuki, ale przede wszystkim święto wiary w swoje możliwości. Historia Vashti przypomina nam, że każdy z nas, nawet jeśli nie wierzy w swoje talenty, może odkryć coś niesamowitego, jeśli tylko odważy się zrobić pierwszy krok.

• Stypendia dla najlepszych uczniów

• Dzisiaj w naszej szkole Pani Elżbieta Grunt - Wójt Gminy Jarosław wręczyła stypendia dla najlepszych uczniów naszej szkoły oraz Szkoły Podstawowej w Surochowie za wybitne wyniki w nauce oraz sporcie. Pani Wójt towarzyszył Dyrektor ZEAS Pan Edward Pączka. Uczniowie odebrali swoje wyróżnienia a rodzice nagrodzonych otrzymali listy gratulacyjne. Gratulujemy wszystkim wyróżnionym i ich rodzicom.

• Wycieczka do Przemyśla

• 17 września we wtorek klasa VIII spędziła w Przemyślu. Uczniowie odwiedzili Muzeum Dzwonów i Fajek, podziwiali widok miasta z wieży zegarowej oraz spacerowali po mieście.

• Projekt edukacyjny "Sztuka emocji"

• Celem projektu jest przybliżenie i oswojenie uczniów ze światem uczuć i emocji za pomocą sztuki w różnych formach. Projekt jest także przygotowaniem do rozumienia emocji i uczuć własnych oraz innych ludzi, ma również na celu dbanie o zdrowie psychiczne, rozwijanie poczucia własnej wartości i zaspokaja potrzeby tworzenia relacji osobowych i uczestnictwa w grupie.

• PROJEKT BOCIAN

• Nasze przedszkolaki biorą udział w III  Edycji Projektu Edukacyjnego PROJEKT BOCIAN, który realizowany jest od września do maja w roku szkolnym 2024/2025. Projekt ma na celu: uwrażliwienie dzieci na otaczający nas świat, kształtowanie opiekuńczej postawy wobec zwierząt, rozwijanie kompetencji językowych i matematycznych, kształtowanie wyobraźni artystycznej, rozwijanie zainteresowania własnym regionem oraz kulturą.

• Magiczna moc bajek

• Czym chleb dla ciała tym, baśń dla duszy”, - tymi słowami można podsumować rolę baśni w wychowaniu dziecka. Dzięki czytaniu odpowiedniej literatury dziecko staje się lepsze, bogatsze wewnętrznie, pragnie, aby zawsze tryumfowało dobro i sprawiedliwość. Dzięki bajkom i baśniom dziecko zaspokaja swoje potrzeby psychiczne – poczucie, że jest kochane, akceptowane i bezpieczne. Bajki i baśnie dają mu wsparcie, poczucie siły i nadzieję.

• Światowy Dzień Pierwszej Pomocy

• Dziś w ramach "Światowego dnia Pierwszej pomocy"dzieci klasy 2 miały możliwość uczenia się pierwszej pomocy, w razie nagłego wypadku,skaleczenia, poparzenia,pomagały zranionemu misiowi.Uczyły się zawiadamiać odpowiednie służby do pomocy, obserwowały pokaż udzielania pomocy osobie nieprzytomnej, nieoddychającej. Zrobiły też grę planszową o pierwszej pomocy. Każdy może być bohaterem dnia codziennego.Myślę,że ta lekcja choć trudna,ale bardzo ważna zostanie na długi w ich pamięci. Na koniec p.dyrektor Joanna Gałuszka wręczyła Certyfikaty dla wszystkich uczestników lekcji.Gratulujemy.

• Szlachetnie i zdrowo z małpką Iwoną

• Od września 2024 do czerwca 2025 w naszej szkole będzie realizowany projekt "Szlachetnie i zdrowo z małpką Iwoną". Postacią przewodnią projektu jest małpka Iwona, która jest strażniczką szlachetnych zachowań, sprawności fizycznej, przestrzegania zasad zdrowego żywienia, dbania o przyrodę, udzielania pierwszej pomocy.

• Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2024/2025

• Rozpoczęliśmy Nowy Rok Szkolny 2024/2025. W tym roku był dla nas szczególny ponieważ powitaliśmy nową panią dyrektor naszej szkoły, którą została pani mgr Joanna Gałuszka. Nowej pani Dyrektor życzymy wielu sukcesów w pracy, powodów do dumy z osiągnięć uczniów, wsparcia od kadry pedagogicznej i pracowników obsługi, a naszym uczniom powodzenia, nowych odkryć i emocjonujących wyzwań.Niech nadchodzące miesiące będą pełne pasji i nieustającej chęci do odkrywania świata! Życzymy wytrwałości i zadowolenia z postępów w nauce. Nie zapominamy także o naszych rodzicach. Szanowni Państwo ,wspierajcie swoje dzieci i cieszcie się z  odnoszonych przez nich sukcesów, tych małych i dużych. Życzymy  dużo zrozumienia i owocnej współpracy ze szkołą, którą budujemy od lat .