• Dzień Babci i Dziadka

• To, czego dzieci potrzebują w obfitości dostarczają dziadkowie. Dają bezwarunkową miłość, dobroć, cierpliwość, poczucie humoru, komfort, lekcje życia.

Wszystkim wspaniałym Babciom i Dziadkom składamy najserdeczniejsze życzenia. Kochamy Was całym sercem!!!

• XI Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek

• 14 stycznia w świetlicy wiejskiej w Surochowie odbył się XI Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek. Naszą szkołę reprezentowało kilka zespołów - od najmłodszych do najstarszych uczniów.

W kategorii grupy dziecięce jury przyznało

I miejsce – uczennicom klasy II i III Zofii Sebastyance i Klaudii Palickiej

II miejsce – uczniom klasy V : Zofii Żeńczak, Martynie Galuch

i Gracjanowi Bodziochowi,

III miejsce – uczniom klasy II i III Weronice Mazur i Olivierowi Socha.

W przeglądzie wzięli także udział uczniowie naszej szkoły , którzy reprezentowali scholę z Koniaczowa : Gabriela Drak, Amelia Ochałek i Marcelina Krak –uplasowały się na II miejscu, a III miejsce przypadło Paulinie Kudybie.

Dziękujemy za przygotowanie i udział w Przeglądzie wszystkim uczniom, a laureatom serdecznie gratulujemy !!!

• Ferie zimowe

• Rozpoczęły się ferie zimowe. Mamy nadzieję, że spędzicie je aktywnie i bezpiecznie. Życzymy Wam udanego wypoczynku i śniegu, który mamy nadzieję, że spadnie!!!

Do zobaczenia w szkole!

• GÓRA GROSZA

• Zachęcamy do udziału w XXIII edycji akcji "GÓRA GROSZA".

W tym roku celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoim rodzinnym środowiskiem, a w szczególności :

a) pomoc dla rodzinnej pieczy zastępczej

b) pomoc dla instytucjonalnej pieczy zastępczej

c) usamodzielnianej młodzieży z pieczy zastępczej

d) programy dla rodzin zastępczych i adopcyjnych

e) programy dla dzieci jak i dla osób z ich otoczenia

f) lokalne programy w zakresie pomocy dziecku i rodzinie.

Zbieramy monety od 1 grosza do 5 zł.

Pieniążki można wrzucać do puszek, które umieszczone są w salach lekcyjnych (każda klasa ma swoją puszkę).

Akcja potrwa na terenie szkoły do 28 lutego. Szkolnym koordynatorem akcji jest pani Wioletta Stopyra.

Zapraszamy do aktywnego uczestnictwa !!!

• Wigilia

• Jest taki zmierzch

wśród grudniowych, szarych dni

kiedy w noc, gwiazda lśni.

Wigilii czas każe nam u stołu stać

łamać chleb, razem trwać...

• " I pomyśl, jakie to dziwne,

że Bóg miał lata dziecinne,

matkę, osiołka, Betlejem."

/ks.Jan Twadowski/

• Geografia w kl. VIII

• Klasa ósma na lekcji geografii zaprezentowała wykonany przez siebie projekt o Azji. Uczniowie w oryginalny sposób przedstawili takie państwa jak Japonia, Chiny, Arabia Saudyjska oraz Himalaje i wulkany. Zwycięzcami projektu zostali: Wiktor Russu i Dominik Zemżycki, którzy dodatkowo uświetnili swój pomysł japońskim sushi.

• Noc w szkole

• Większość uczniów powtarza NIE LUBIĘ SZKOŁY - ale czy rzeczywiście zdecydowaliby się na dodatkowe, nocne godziny, w miejscu, którego się nie lubi? Klasa 8 pod opieką wychowawczyni przeżyła noc w gmachu szkoły. Były podchody, zabawy, bitwa na poduszki i gra w chowanego po ciemku. Jak w przyszłym roku uczniowie pójdą w świat, to z całą pewnością będą mieli co wspominać

• Biologia w kl. V

• Uczniowie klasy V, w ramach zajęć z biologii, wykonali modele komórki roślinnej, zwierzęcej i bakteryjnej. Wszyscy wykazali się wielką kreatywnością. Do wykonania modeli wykorzystali różne materiały: galaretki z owocami, plastelinę, styropian, filc itd.

Wykonane prace przyciągają wzrok kolorami i kształtami oraz zadziwiają precyzją wykonania. Trójwymiarowa powierzchnia przekroju komórek, wyraźnie przedstawiająca organelle, pozwoliła uczniom w sposób ciekawszy zapoznać się z ich budową i funkcjami.

• Mikołajki w przedszkolu

• Wczoraj dla naszych przedszkolaków był dzień pełen wrażeń. Do naszego przedszkola zawitali niespodziewani goście: pan Edward Pączka - dyrektor Zespołu Ekonomiczno Administracyjnego Szkół oraz pani Monika Tracz - główna księgowa ZEAS. Przyjechali z workami prezentów od św. Mikołaja, którym okazała się być pani Elżbieta Grunt - Wójt Gminy Jarosław.

Dzieci były oczywiście zachwycone, bo co jak co, ale prezenty uwielbiają... a było ich wczoraj od rana, co niemiara.

• Gminne Zawody Tenisa Stołowego

• Uczniowie klasy VII Łukasz Kutyła i Jakub Kisiel reprezentowali naszą szkołę podczas Gminnych Zawodów Tenisa Stołowego, które odbyły się w Szkole Podstawowej w Surochowie.

Nasi zawodnicy zdobyli komplet punktów, dzięki czemu odnieśli zwycięstwo w całym turnieju. Będę reprezentować naszą Gminę w zawodach powiatowych.

GRATULACJE!!!

• Biblioteka zaprasza!

• Biblioteka szkolna zaprasza uczniów klas młodszych do udziału w akcji "Kalendarz adwentowy". Wszystkich chętnych do udziału zapraszamy do biblioteki szkolnej do odbioru kart pracy.

• Zajęcia kreatywne w klasie III

• Pierwsze koty za płoty..

Na zajęciach kreatywnych uczniowie klasy III wzięli pierwszy raz do ręki bum rurki.

Święta już niedługo...Może nas czymś zaskoczą????