• Warsztaty z doradztwa zawodowego

• Uczniowie klasy VII i VIII wzięli udział w zajęciach prezentujących katalog zawodów za pomocą technologii VR przeprowadzonych przez przedstawicieli Powiatowego Urzędu Pracy w Jarosławiu. Zajęcia pozwolą uczniom naszej szkoły zdobyć informacje na temat zawodów i pomogą w dokonywaniu trafnych wyborów dotyczących dalszej ścieżki edukacyjnej i zawodowej.

• Walentynki

• Dziękujemy Rodzicom,za słodką niepodziankę walentynkową, oraz za to, że pomimo wielu obowiązków uczestniczycie w życiu szkoły i pomagacie wywołać bezcenny uśmiech na twarzach dzieci.

• Wyniki komkursu

• Dzisiaj nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na teledysk świąteczny. Dziękujmy za udział i pracę włożoną w przygotowanie swoich konkursowych filmów.

• Wicemistrzowie!

• W 22 stycznia w SP nr 1 w Jarosławiu odbyły się powiatowe zawody w koszykówkę chłopców w ramach Igrzysk Dzieci. Nasi reprezentanci spisali się wybornie zajmując ostatecznie miejsce, zdobywając tym samym tytuł wicemistrzów powiatu jarosławskiego. GRATULACJE!

Zawody odbyły się systemem "każdy z każdym", a wśród drużyn walczących o miano mistrza powiatu jarosławskiego rywalizowały reprezentacje: SP Szówsko, SP nr 1 Jarosław, SMS Jarosław oraz nasza szkoła ZSP Makowisko. Nasi młodzi koszykarze pokonali SP Szówsko i SMS Jarosław, natomiast po zaciętym pojedynku z SP nr 1 Jarosław, nieznacznie ulegli gospodarzom.

Gratulujemy godnej postawy "fair play", ambicji, walki, determinacji oraz przede wszystkim wyniku sportowego.

Nasza kadra wystąpiła w składzie:

Bodzioch Gracjan

Kania Brajan

Kaplita Adam

Kisielewicz Mikołaj

Nowak Kacper

Sokół Szymon

Sudoł Szymon

Wasieczko Miłosz

Wiater Krzysztof

Zembroń Kacper

Zemżycki Marcin

• Szkolny konkurs

• Nasi uczniowie mocno zaangażowali się w produkcję teledysków świątecznych. Prace powstały w ramach konkursu wewnątrzszkolnego. Profesjonalne jury będzie oceniać różne aspekty nadesłanych prac i po szczegółowej ocenie zostanie wyłoniony zwycięzca na którego czeka atrakcyjna nagroda.

• WOŚP

• Dziękujemy wszystkim, którzy do tej pory włączyli się do akcji!

• Wigilia

• "Jest w moim kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny,

Przy wzejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie,

Ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny

Najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie.

Ten biały kruchy opłatek, pszenna kruszyna chleba,

a symbol wielkich rzeczy, symbol pokoju i nieba.

Na ziemię w noc wtuloną, Bóg schodzi jak przed wiekami.

Braćmi się znowu poczyńmy, przebaczmy krzywdy, gdy trzeba.

Podzielmy się opłatkiem, chlebem pokoju i nieba."

/C.K. Norwid/

• Jasełka

• W ciepły i magiczny nastrój Świąt Bożego Narodzenia wprowadziły nas jasełka przygotowane przez uczniów naszej szkoły.